Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.

Panele układane w jodełkę - Powrót do klasyki

Panele układane w jodełkę - Powrót do klasyki Opublikowany:16.02.2021

Aranżacja mieszkania jest często porównywana do mody, w której to trendy zmieniają się praktycznie co sezon. Podczas urządzania mieszkania, warto zatem dowiedzieć się, co ponownie wróciło do łask, czego unikać i co sprawi, że nasze cztery kąty będą nie tylko komfortowe, ale też stylowe.

Producenci paneli co rusz proponują zupełnie nowe, oryginalne metody ich układania, aby podłoga w naszych wnętrzach nie była zbyt prosta i nudna. Obecnie w kwestii układania paneli króluje motyw jodełkowy, czyli coś, co było modne już lata temu. Jak wiadomo, klasyka sprawdza się najlepiej, zatem warto dowiedzieć się więcej o jodełce, która może okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o ułożenie paneli w danym pomieszczeniu!

 Ponadczasowa jodełka, czyli panele w nietypowym układzie

Ten niezwykle ciekawy układ paneli na podłodze, wywodzi się z XVI wiecznej Republiki Francuskiej. W późnym renesansie taki sposób układania był uznawany za niezwykle szykowny, a posiadacze podłogi w tymże stylu z pewnością musieli być majętni i mieć doskonały gust. Dziś jodełka z paneli powróciła do łask, a coraz więcej klientów sięgających po panele podłogowe, wybiera właśnie ten nietypowy, choć trudno powiedzieć nowoczesny wzór. 

Jodełkę uzyskuje się dzięki układaniu paneli ukośnie względem siebie, połączonych ze sobą pod kątem 90 stopni. Wzór ten pozwala na szybkie i proste układanie paneli, bez konieczności przycinania ich i dopasowywania. Istnieją jednak odmiany wzoru jodełkowego, czyli jodełka francuska i węgierska, które zapewniają efekt warkocza i wymagają nieco poświęcenia, docinając panele pod kątem 45 lub 60 stopni. 

W asortymencie naszego sklepu posiadamy panele, które są dopasowane rozmiarem do wzoru jodełki angielskiej, zatem nie ma konieczności ich przycinania, a sam montaż jest szybki, prosty i zapewnia stabilność wymiarową! Za sprawą idealnie wyciętych paneli, wzór jodełkowy wygląda idealnie i niezwykle efektownie!

Niewątpliwą zaletą parkietu ułożonego w popularną jodełkę, jest to, że pasuje ona zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i do tych prostych, klasycznych, urządzonych w stylu minimalistycznym. Jodełkowy układ paneli sprawia, że pomieszczenie zyskuje wyjątkowego akcentu, a sama podłoga nie zaburza harmonii danej przestrzeni.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą paneli bambusowych BPC lub paneli winylowych LVT, które z pewnością spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów!

0