Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.

Wykładziny dywanowe schodowe

Wykładziny dywanowe schodowe Opublikowany:03.01.2022

Wykładzina dywanowa na schody

Wykładziny dywanowe posiadają wiele zalet, o których warto się dowiedzieć, stojąc przed wyborem odpowiedniego podłoża do swojego domu. Przede wszystkim zapewniają przytulny efekt otoczenia, są przyjemne w dotyku, niwelują hałas i sprawiają, że powierzchnia się nie ślizga.
Wykładziny są bardzo popularną formą podłoża, wykorzystywaną w szczególności w biurach i firmach. W zaciszu domowym chętniej stosujemy panele lub dywany, lecz dywanowe wykładziny nierzadko spotyka się, zamontowane na schodach wewnętrznych.

Zalety posiadania wykładziny dywanowej na schodach

Dlaczego warto rozważyć wyłożenie schodów wykładziną dywanową? Przede wszystkim zależy to od wyglądu naszych schodów domowych. Jeśli ich wygląd jest surowy, warto przykryć je przytulną powierzchnią, która wkomponuje się w wystrój wnętrz naszego otoczenia. Ponadto wykładzina schodowa zapewni im ochronę, przez co schody nie ulegną zniszczeniu i na dłużej zachowają estetyczny wygląd. Zdecydowanie łatwiej bowiem wymienić wykładzinę schodową, niż odświeżyć stopnie schodów wewnętrznych.

Kolejnym istotnym faktem jest, iż schody wymagają odpowiedniego mycia i dbania o czystość. Taka powierzchnia z łatwością może być ślizga i niebezpieczna, szczególnie jeśli w domu mieszkają także dzieci lub osoby starsze. Wyłożenie schodów wykładziną dywanową sprawi, że ryzyko poślizgu znacznie się zmniejszy. Warto wspomnieć również o tym, iż systematyczne odkurzanie i sporadyczne pranie wykładziny pozwoli utrzymać ją w czystości przez lata.

Dodatkowa powłoka zamontowana na schodach niweluje wytwarzany hałas, a co za tym idzie, nasz komfort znacznie się poprawia. Korzystanie ze schodów wewnętrznych jest równoznaczne z tym, że po naszym otoczeniu rozchodzą się dźwięki, skrzypnięcia lub stukanie. Wykładzina dywanowa z racji swojej miękkiej formy minimalizuje hałasy.

Formultus Łódź - Wykładziny dywanowe, panele winylowe

Aby dowiedzieć się więcej o możliwości wykorzystana wykładziny dywanowej, zapraszamy do kontaktu z naszym sklepem - Formultus Łódź. Oferujemy szeroki wybór wykładzin dywanowych z kolekcji Milliken i nie tylko!

0