Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.

Ergonomiczne fotele biurowe

Ergonomiczne fotele biurowe Opublikowany:21.06.2020

Ergonomiczne, czyli jakie? Co to jest ergonomia?

Ergonomia najprościej mówiąc ma za zadanie zminimalizować ilość wypadków przy pracy. Jest to dziedzina zajmująca się zapewnieniem bezpieczeństwa pracownikom w czasie wykonywanych przez nich obowiązków. Jednocześnie dzięki niej, uzyskiwana jest większa wydajność podczas pracy przez zapewnienie komfortu pracownikom.

Osoba spędzająca długie godziny przed biurkiem w pozycji siedzącej narażona jest na bóle mięśni pleców, bóle kręgosłupa, aż po bóle kolan, łydek. Co więcej u takiego pracownika możemy zaobserwować problemy z koncentracją, spadek wydajności pracy, frustrację.

Ergonomiczne fotele biurowe są dostosowane do naszych cechy fizyczne w taki sposób, aby sprzyjały naszemu zdrowiu oraz pozwalały na utrzymanie prawidłowej postawy.

Warto zaznaczyć, że ergonomiczne fotele biurowe są wymagane przez przepisy BHP podczas pracy przy komputerze. Normy BHP jasno określają, jakie wymagania ma spełniać tego typu mebel.

 

Jakie cechy mają ergonomiczne fotele biurowe? 

Ergonomiczne fotele biurowe są zaprojektowane w ten sposób, by współgrać z ruchami ciała wykonywanymi w pozycji siedzącej. Dzięki swoim funkcjom, możliwościom regulacji powinny się dostosowywać do sylwetki osoby siedzącej.

  • Stabilność- ergonomiczny fotel biurowy powinien mieć nie mniej niż pięć nóżek z kółkami
  • Regulacja wysokości siedziska- każdy z nas jest innego wzrostu, zatem jest to konieczny element poprawiający komfort pracy
  • Odpowiednie wyprofilowanie oparcia- które jest zgodne z naturalnym kształtem kręgosłupa
  • Regulowane podłokietniki- stabilizują oraz odciążają dłonie
  • Regulacja kąta nachylenia i wysokości oparcia, oraz możliwość obrotu.

 

Oferowane przez nas fotele cechuje nie tylko funkcjonalność, ale również doskonały design. Ergonomiczne fotele biurowe są niezbędnym elementem w wyposażeniu biura. Są inwestycją w zdrowie, prawidłową postawę i przede wszystkim komfort pracy.

0