Dla wygody użytkownika oraz w celach statystycznych, strona wykorzystuje pliki cookie. Pozostając na niej, akceptujesz zasady polityki prywatności & cookies.

Doskonała kolekcja paneli akustycznych ABSORPIO polskiego producenta MyTree

Doskonała kolekcja paneli akustycznych ABSORPIO polskiego producenta MyTree Opublikowany:15.07.2020

 

Panele akustyczne, to idealny sposób na ciszę oraz poprawę komfortu pracy w dużych przestrzeniach biurowych typu open space, w których znajduje się wiele stanowisk pracy.

Z przeprowadzonych badań na Uniwersytecie Berkeley w 1972 roku wynika, że aż o 50% spada wydajność pracowników umysłowych, wykonujących swoją pracę w hałasie.* Pomimo upływu lat, wyniki badań wciąż pozostają aktualne. Co więcej, hałas w miejscu pracy nie tylko zmniejsza jej efektywność ale również wpływa negatywnie na zdrowie pracowników. Jak temu zaradzić? Czy istnieją narzędzia, które pozwolą nam skutecznie rozwiązać wspomniane powyżej problemy, które dotyczą przecież większości pracodawców?

Coraz częściej stosowanym w tym zakresie rozwiązaniem są panele akustyczne. Warto jednak sięgnąć po takie, które pochodzą od sprawdzonych producentów. Nie tylko spełnią swoje podstawowe zadanie czyli obniżą poziom ciśnienia akustycznego, dzięki materiałom o najwyższej klasie dźwiękochłonności, ale również zachwycą swoim designem.

Takie rozwiązania daje nam kolekcja paneli akustycznych ABSORPIO, stosowanych do poprawy akustyki wnętrz, której elementy wykonane są właśnie z wysokiej jakości materiałów dźwiękochłonnych o doskonałych właściwościach akustycznych.

W zależności od zastosowania mamy do dyspozycji dwa rodzaje paneli ABSORPIO:

  1. Mocowane do ściany – występują w dwóch grubościach 2,5/4,5 cm. Panele ścienne ABSORPIO poprawiają akustykę wnętrza, likwidują dudnienie i odbicie dźwięku. Dzięki różnym grubościom dodatkowo osiągamy efekt przestrzennej kompozycji ściennej.
  2. Wiszące wertykalne – zawieszane pomiędzy sufitem i podłogą o grubości 5 cm. Panele wiszące poprawiają akustykę wnętrza, likwidują dudnienie i odbicie dźwięku. W naturalny sposób wydzielają przestrzenie na office planie.

Pianka o otwartej strukturze komórkowej tworząca rdzeń paneli ABSORPIO posiada badania według dwóch norm akustycznych: ISO 10534-2 i DIN EN ISO 354.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

0